O programie


Program WinRAR stworzył w 1995 roku Eugene Roshal (stąd nazwa programu – Windows Roshal Archiver). Już niedługo po opublikowaniu WinRAR zyskał ogromne zainteresowanie użytkowników komputerów ze względu na oferowany poziom kompresji, który był w wielu przypadkach o połowę lepszy niż w konkurencyjnym formacie ZIP. W ten sposób WinRar zyskał sobie wielu wiernych użytkowników, ceniących oszczędność przestrzeni czasu, przestrzeni dyskowej oraz porządek. Stało się to także za sprawą znakomitej graficznej implementacji tej technologii, do której bardzo łatwo się przyzwyczaić. Warto wspomnieć, że format RAR znajduje się w czołówce pod względem wydajności czasowej kompresji, a WinRAR jest dodatkowo zoptymalizowany do działania na systemach wieloprocesorowych, co zapewnia najwyższą szybkość tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

WinRAR: dopracowana metoda na bezpieczne udostępnianie danych

WinRAR jest liderem w technologii kompresji i archiwizacji, i wiele osób zastanawia się, jak im się to udaje. Cały sekret tkwi w prawie 25 latach doświadczenia w bezpiecznym i stabilnym redukowaniu rozmiaru plików, oraz w przenoszeniu, przechowywaniu i zarządzaniu plikami, za pomocą którego tworzą oprogramowanie odpowiednie zarówno dla użytkowników prywatnych jak i zastosowań profesjonalnych. Ich trialware można wypróbować przez 40 dni całkowicie za darmo, otrzymując przy tym dostęp do pełnej funkcjonalności, dzięki czemu można go dokładnie sprawdzić przed zakupem licencji.

Nie należy oceniać książki po okładce

Kiedy archiwizujesz lub udostępniasz pliki za pomocą programu WinRAR, masz do swojej dyspozycji niesamowity wskaźnik kompresji wraz z niezwykle sprawnym procesem kompresji, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni dyskowej i łącza. Mało tego, WinRAR jest w pełni profesjonalnym narzędziem do szyfrowania plików i załączników do wiadomości – taki dodatkowy bonus, z którego można nie zdawać sobie sprawy. Z ich obszernymi możliwościami szyfrowania możesz zachować całkowitą kontrolę nad swoimi plikami; WinRAR zapewnia wszystko, czego tylko potrzeba, aby pomóc Ci chronić wszelkie wrażliwe dane, zmniejszyć ryzyko i potencjalną odpowiedzialność prawną. Te dodatki (które stanowią wielką częśc programu) stawiają program WinRAR bardzo wysoko nad konkurencją.

Rzut oka na szyfrowanie

WinRAR nie tylko szyfruje pliki przy standardowej kompresji, ale także może opcjonalnie szyfrować metadane: nazwy plików, rozmiary, atrybuty, komentarze i wiele więcej. Crackerzy i hackerzy w czarnych kapeluszach już nie mogą zgadnąć zawartości plików po ich nazwach, ani nie mogą wyciągnąć wniosków z objętości plików. To gwarantuje, że pliki pozostaną totalną zagadką dla osób niepowołanych, które nie będą w stanie stwierdzić, czy w archiwum siedzą dane kont bankowych, plany biznesowe, Twoje ulubione filmy czy zdjęcia rodzinne. Ich łatwe w użyciu dla każdego użytkownika narzędzie pozwala Ci zabezpieczyć Twoje pliki tak, że tylko Ty i osoby którym udostępnisz hasło będą miały do nich dostęp.

Lokalne rozwiązanie wszystkich potrzeb związanych z szyfrowaniem

Z tym narzędziem pracującym bezpośrednio na Twoich komputerach możesz bezpiecznie tworzyć i przechowywać zaszyfrowane archiwa na Twoich dyskach twardych lub kluczach USB. Dzięki temu nie trzeba polegać na wszelkich dodatkowych – i zazwyczaj mniej bezpiecznych – usługach świadczonych przez osoby trzecie, jak konta email, chmury lub wszelkie komunikatory, które zawierają w sobie usługi przesyłania danych.

Słówko na temat ochrony hasłami

Twórcy WinRARa pokładają wielką ufność w hasłach. I z WinRAR-owską 256-bitową ochroną haseł nie będziesz podlegać żadnym problemom z zaufaniem, o ile tylko Twoje hasła będą tworzone z uwzględnieniem kilku prostych zasad. Omijanie szerokim łukiem haseł które łatwo zgadnąć (jak te rodem ze słownika i zawierające bezpośredni związek z użytkownikiem) to bardzo dobry początek. 8 znaków to minimum, 12+ znaków jest zalecane dla danych wrażliwych, natomiast kombinacja liter, cyfr i znaków specjalnych to już konieczność. Obsługiwane są hasła do 127 znaków, a dłuższe kombinacje zostaną przycięte. Na platformach Windows działa specjalna funkcja API, która szyfruje hasła przechowywane otwartym tekstem i klucze AES przechowywane w pamięci.

Ciągłe podkręcanie tempa

Nie tylko hackerzy idą do przodu. WinRAR opracował złożone algorytmy, które są cały czas ulepszane, aby kompresja, archiwizacja i bezpieczeństwo plików było możliwie proste do osiągnięcia. Wynikiem dekad rozwoju jest to wielofunkcyjne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, które posiada intuicyjny interfejs zawierający w sobie najnowocześniejsze opcje zmniejszania rozmiaru, wypakowywania, zabezpieczania, przywracania, naprawy, udostępniania i zarządzania plikami.

Priorytetem jest łatwość użytkowania

Nawet Ci z podstawową wiedzą na temat komputerów mogłą łatwo nawigować poprzez program WinRAR za pomocą kreatorów. Menu kontekstowe w pasku narzędziowym na górze interfejsu pozwala na łatwy dostęp do funkcji WinRARa za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszki; funkcjonalność typu przeciągnij-i-upuść sprawia, że kompresja, dekompresja i szyfrowanie jest niezwykle proste. Zintegrowany skaner antywirusowy i funkcja wyszukiwania działają bez konieczności rozpakowywania archiwów. WinRAR nie wymaga połączenia z internetem do rejestracji czy użytkowania, i wykonuje zadania w tle podczas Twojej pracy.

Zgodność jest kluczowa

WinRAR obsługuje formaty kompresji RAR oraz ZIP, oraz posiada wsparcie dekompresji wielu formatów, włączając w to RAR, ZIP, 7-ZIP, GZip, ACE i TAR. Jest dostępny dla wszystkich systemów operacyjnych Windows, włączając w to windows 10/8.1/8, oraz na systemy Linux, Mac OS X i FreeBSD (w wersji cli). Można wybierać z 45 wersji językowych i WinRAR obsługuje system Unicode, co pozwala na bezproblemowe otwieranie plików, które w nazwach zawierają znaki diakrytyczne.

Wszędzie tam, gdzie Ty

Dzięki dostępnej aplikacji RAR for Android dostępnej dla wszystkich użytkowników Androida na Google Play możesz się cieszyć możliwością wypakowywania archiwów RAR i ZIP, oraz tworzenia archiwów RAR.

Wszelkie bajery i wodotryski

WinRAR zapewnia użytkownikom wiele zintegrowanych funkcji, aby zabezpieczyć i ułatwić życie użytkownikom. Mowa o między innymi o blokowaniu plików, aby były tylko do odczytu, dzieleniu plików, aby dzielić i rządzić rozmiarem archiwów gdy sama kompresja nie wystarcza, tworzeniu kopii zapasowych, aby zabezpieczyć się przed utratą danych i ich uszkodzeniem, oraz naprawie rekordów, aby naprawić uszkodzone pliki. Ich profesjonalna drużyna wsparcia użytkownika wspiera wszystkich klientów w sprawach utraty kluczy licencyjnych i wszelkich pytaniach dotyczących WinRARa, tych największych i tych najmniejszych.

Wzmocnij bezpieczeństwo w sieci WinRARa

Bardzo zalecamy posiadaczy licencji, aby podzielić się linkiem do tego trialware’u, partnerów biznesowych oraz organizacji, aby w pełni wykorzystać pełen wachlarz możliwości odnośnie do transferu danych wynikających z funkcji programu.